Kullanmış olduğunuz internet tarayıcısı frame yapısını desteklemiyor.

OSMAN AYDOĞAN
 OSMAN AYDOĞAN HAKKINDA:        Babasını adı Rıfat, Ortaköylü olan annesinin adı Eminedir. 7 kardeşi (4 kız ve 3 oğlan) vardı. İlkokulu Ortaköy ilkokulunda okumuştur. Belli bir yaşın üzerindeki her dörtdivanlı'nın bildiği, düğünlerimize renk kattığı klarnet sesiyle bizi tanştırmasının tohumları ta ilkokul günlerinde atılmıştır.

        Askere gitmeden evvel, babalarımızın, amcalarımızın sırtına bir yorgan sararak düştükleri gurbet yollarına O da düşmüş ve Ankara'ya çalışmaya gitmiştir. İlgi alanı müzik olmasına rağmen, boyacılıkta da hünerlerini konuşturmuş ve askere gidene kadar geçen zaman zarfında bu işle meşgul olmuştur.

        Askerlikten sonra Devlet Demir Yollarında 8-10 yıl arası çalışmıştır. Bu arada 1966 yıllarında TRT Ankara Radyosunda "Osman Güvenir" Müstear ismiyle klarnet solistliği yapmıştır.

        Daha sonra yılların akabinde Dörtdivan'a dönerek "Merkez Lokantasını" açmıştır ve 1972 yılına kadar burayı işletmiştir....

Yönetici Notu:
        Kendisi dedem olur, onların aile ve bizim aile aynı aileden ayrılmıştır. Onlar soyadı kanunu ile "Aydoğan", biz "Esmeray" soy isimlerini almışız. Osman dedem şeker gibi bir insandı, hep güler yüzlüydü. Kötü bir lafını duymamışısdır hiç ağzından. Avcılığı severdi, iyi avcıydı da. O bizi hep neşelendirdi. Allah (C.C.) gani gani rahmet eylesin. Bir Fatiha da onun ruhuna siz okuyuverin.Kaynak: Mevlüt Aydoğan, Halil Aydoğan


Dinlemek istediğiniz Parçanın üzerine tıklayınız...

Yukaridaki ses dosyalarini bizlere ulaştıran Kemaleddin DÖNMEZ Bey'e Teşekkürlerimizi Sunarız...


Ana Sayfa