Kullanmış olduğunuz internet tarayıcısı frame yapısını desteklemiyor.İLÇEMİZDEN YETİŞEN ŞAHSİYETLERVeysel TİRYAKİ
Altındağ Belediye Başkanı


     1965 Yılında Bolu Dörtdivan'da doğdu. İlk, Orta, Lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede'de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kamu Yönetimi dalında master yaptı. Kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı'nda Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye İllerinde de Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

     1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 1 yıl İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak çalıştı. Son olarak İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa etti. Evli ve Üç çocuk babasıdır. İngilizce biliyor.


Veysel Tiryaki Bey'e Mesaj


Servet YÜKSEL
Şair-Yazar


      19.10.1966' da (nüfusta 01.05.1968) Dörtdivan (Bolu) Adakınık köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladı. Orta 2'den ayrılıp Almanya'ya geldi. Makine tamiri üzerine meslek eğitimi gördü. A. Ü. İşletme Fakültesi"nden mezun oldu. Hâlen özel sektörde çalışmaktadır. Evli ve üç çocuğu vardır.

     Şiir ve yazıları Türkiye, Tercüman gazeteleri, Altınoluk, Eğitim Bilim, Orkun, Taşra Edebiyat, Rayiha, Güneysu, Kardelen, Size, Wird Dergisi, Gülpınar, Zafer, Gurbette Bayrak, Ana, Şiir Defteri, Diyanet Çocuk, Türkiye Çocuk ve Yeşilay gibi dergilerde yayımlandı.

     Bu ana kadar "Kışlardan Bahara" (1988) "Karanfil Düşleri" (1993) "Aynalardan Bakan Sen misin?" (1997) adlı kitapları yayımlandı. Şiir yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. Birçok şiiri bestelenip kasete okunmuştur.


Servet YÜKSEL Bey'e Mesaj

Ana Sayfa